RZESZÓW: 620 osób zaszczepiło się pierwszego dnia majówki. Dziś kolejny dzień szczepień!

2021-05-02 10:57

Za nami pierwszy dzień akcji „Zaszczep się w majówkę” w Rzeszowie. Z możliwości szczepienia bez umawiania na konkretny dzień i godzinę, skorzystało wczoraj (1 maja) 620 osób. Na chętnych czekało 14 zespołów szczepiących, 7 stanowisk do rejestracji oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Łącznie zaangażowanych było 45 osób.

Jeśli się jeszcze nie zaszczepiliście przeciw COVID-19, możecie to zrobić dziś w Rzeszowie. Specjalny majówkowy punkt szczepień znajdziecie przy ul. Grunwaldzkiej 15 (Podkarpacki Urząd Wojewódzki). Kadra medyczna będzie czekała na was do godz. 18.00.

Kto może się zaszczepić?

2 maja zaszczepić mogą się osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty!

9 maja szczepienia dla wszystkich pełnoletnich

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE