Rymanów: Handlował podróbkami okularów. Usłyszał ponad 50 zarzutów!

i

Autor: Pixabay

Rymanów: Handlował podróbkami okularów. Usłyszał ponad 50 zarzutów!

2021-12-17 15:20

23-latek z gminy Rymanów myślał, że wpadł na żyłę złota naklejając loga popularnych marek odzieżowych na ramki okularów i sprzedając je w internecie po zawyżonych cenach. Niestety jego chytry plan miał pewne luki, bo na jego trop wpadli policjanci z Krosna, którzy zatrzymali mężczyznę. 23-latek usłyszał już 55 zarzutów, a dotyczą one głównie wprowadzania do obrotu podróbek znanych marek.

Na trop fałszywek sprzedawanych przez 23-latka wpadli policjanci z Krosna, którzy na jednym z portali internetowych zajmujących się sprzedażą znaleźli łudząco podobne do oryginałów okulary znanych marek.

- Funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za nielegalny handel może być 23-letni mieszkaniec gminy Rymanów. 23-latek został przesłuchany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodemu mężczyźnie 55 zarzutów. Dotyczą one wprowadzenia do obrotu okularów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym znanej marki, którego to znaku nie miał prawa używać – informują policjanci z Krosna.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszowskie Piwnice zostaną otwarte na początku stycznia! Czeka na was mnóstwo atrakcji

Ile grozi za handel podróbkami?

Wprowadzanie do obrotu podrobionych produktów, które z reguły są towarami gorszej jakości od swoich oryginalnych odpowiedników, to bardzo poważne konsekwencje prawne i tak samo jest w tym przypadku. Młody mężczyzna raczej nie będzie spoglądał w przyszłość przez różowe okulary, tylko co najwyżej przez oczka w kajdankach bo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Kolejne nagrody rozdane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE