Rymanów: 11 kg narkotyków i 100 sadzonek konopi ukryli w polu kukurydzy

2020-09-17 8:21
Zlikwidowano plantację marihuany
Autor: Pixabay

Policjanci z Krosna wspólnie z mundurowymi z Rzeszowa zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie jednego z gospodarstw w gminie Rymanów. Wszystko było ukryte w gęstym polu kukurydzy.

Plantacja konopi indyjskich w polu kukurydzy

11 kilogramów narkotyków i blisko 100 sadzonek konopi indyjskich - tyle zabezpieczyli mieleccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w minionym tygodniu podczas przeszukania jednego z gospodarstw na terenie gminy Rymanów. Kamuflaż dla nielegalnych upraw stanowiła gęsta kukurydza.

Uprawa konopi indyjskich: Złapani na gorącym uczynku

Policjantom udało się złapać właścicieli nielegalnych sadzonek na gorącym uczynku:

- Obserwujący teren policjanci wkroczyli na plantację w chwili, gdy pracujący tam mężczyźni ścinali zabronione rośliny i pakowali je do przygotowanych wcześniej worków. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Rymanów oraz zabezpieczyli blisko 100 nielegalnych sadzonek - wyjaśnia KMP Krosno.

Doniczki z roślinami znaleziono też w domu. Do tego zabezpieczono blisko 11 kg suszu.

Konopie indyjskie: Areszt dla mieszkańca gminy Rymanów

Trwają dalsze czynności policji w tej sprawie, która, jak podkreślają mundurowi, jest rozwojowa. W tej chwili sąd zastosował tymczasowy areszt dla 32-latka z gminy Rymanów.

ESKA XD #001
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE