Przeraźliwe dźwięki w lesie na Podkarpaciu. To niesamowite zjawisko

i

Autor: Fot. Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe/zrzut ekranu

Bieszczady

Przeraźliwe dźwięki w lesie na Podkarpaciu. To niesamowite zjawisko

2023-09-27 9:58

Idąc do lasu musimy liczyć się z tym, że żyje w nim wiele zwierząt i to my jesteśmy gośćmi w ich domu. Ci, którzy zapominają o tej zasadzie narażają się niekiedy na spore niebezpieczeństwo. Będąc w lesie zwierzęta dają nam o sobie znać, między innymi dźwiękami. I to właśnie one mogą przyprawiać o dreszcze. Szczególnie teraz, gdy w lesie trwa niesamowite zjawisko.

Przeraźliwe dźwięki w lesie na Podkarpaciu

Nie należy obawiać się wizyt w lesie, jednak będąc tam trzeba być uważnym. W Bieszczadach żyje wiele gatunków drapieżników, którym nasza obecność na ich terenie nie jest im na rękę. To chociażby niedźwiedzie, które jesienią szukają pożywienia, aby nabrać sił na całą zbliżającą się zimę. Dlatego spacerując po lesie np. w poszukiwaniu grzybów musimy uważać na to, gdzie zmierzamy. Zbyt bliskie zbliżenie do drapieżnika może okazać się bardzo niebezpieczne. Zwierzęta dają o sobie znać, pozostawiając tropy, albo wydając się z siebie odgłosy. O tej porze roku w Bieszczadach można usłyszeć przeraźliwe ryczenie.

ZOBACZ TAKŻE: Grzybobranie 2023. Zobaczcie najlepsze memy o grzybiarzach!

Przeraźliwe dźwięki w lesie na Podkarpaciu. To niesamowite zjawisko

Osoby, które wybierają się do lasu muszą pamiętać, że trwa jeszcze okres rykowisko jeleni. Byki wydają z siebie donośne i przeraźliwe odgłosy, które można usłyszeć nawet na kilka kilometrów.

Usłyszenie ich w dzień to rzadkość. Byki dają o sobie znać najczęściej pod wieczór. Przeraźliwe dźwięki mogą usłyszeć też grzybiarze, którzy z rana wybierają się do lasu na grzybobranie. Posłuchajcie tych dźwięków, które mogą zmrozić krew w żyłach.

Łoś po uszy w bagnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE