Ruszyły prace nad Punktem Masowego Szczepienia w Hali Podpromie! [ZDJĘCIA]

2021-04-07 16:02 A.I

Ruszyły prace przy organizacji Punktu Masowego Szczepienia w hali na Podpromiu. Jak wczoraj informował Urząd Miasta Rzeszowa we wtorek odbyło się w tej sprawie spotkanie między władzami miasta, a przedstawicielami Centrum Medycznego Medyk. Na Podpromiu dziennie ma być szczepionych 2 tysiące osób.

- To ważna dla mieszkańców miasta sprawa, dlatego staramy się działać szybko. Hala Podpromie z zapleczem parkingowym to dobry wybór na lokalizację takiego punktu – mówił wczoraj pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak.

Na wtorkowym spotkaniu przedstawicieli Urzędu Miasta Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk omówiono wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące organizacji Punktu Masowego Szczepienia w Hali Podpromie.

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego

Jak mają odbywać się szczepienia?

Szczepienia będą prowadzone w bocznej sali treningowej. Na początek planowane jest uruchomienie 8 pomieszczeń do szczepień, tzw. boksów.

- Chcemy szczepić ok. 2 tys. osób dziennie. Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16 i zwiększyć ilość szczepionych osób – mówił Tomasz Brud, dyrektor ds. rozwoju z Centrum medycznego „Medyk”

Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie drive thru. W tym systemie Centrum Medyczne „Medyk” chce uruchomić cztery punkty szczepień.