Ruszył montaż świątecznego oświetlenia w Rzeszowie. Choinka już na Rynku! [ZDJĘCIA]

2022-11-14 9:39

W poniedziałek ruszył montaż świątecznego oświetlenia w Rzeszowie. Z rana na rzeszowskim Rynku pojawiła się choinka i pracownicy firmy, którzy zadbają o jej montaż. Zdobienie miasta potrwa do końca listopada. W tym roku ozdoby będą zdobił centrum miasta o dwa tygodnie krócej niż każdego poprzedniego roku.

Ruszył montaż świątecznego ozdobienia w Rzeszowie. Na Rynku pojawiły się elementy choinki. - Tegoroczna będzie miała ponad 16 metrów wysokości i ozdobiona będzie m.in. złotymi i srebrnymi bombkami. Choinkę zwieńczy złota gwiazda, która będzie miała średnicę 1,5 metra. W ubiegłych latach dużą atrakcją Rynku były świetlne elementy przestrzenne takie jak np. autobus. Tej zimy najmłodszych przyciągać będzie podświetlana karuzela z siedziskami w formie łabędzi – informuje Urząd Miasta.

Co więcej, „latarnie znajdujące się na ulicach Kościuszki i Mickiewicza ozdobią podświetlane rozety w kolorze złotym, ulicę Grunwaldzką rozświetlać będą złote stroiki z „płonącą świecą” a na ul. 3 Maja dekoracje będą miały kształt ostrokrzewu ozdobionego bombkami. Na tej ostatniej ulicy uwagę spacerujących przyciągać będzie wolnostojąca dekoracja w formie świątecznego prezentu” - dodają urzędnicy.

"Na skwerze Górskiego, w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Słowackiego i Króla Kazimierza pojawią się z kolei dwa renifery. Tradycyjnie już wjeżdżających do Rzeszowa od strony Warszawy i Lublina witać będzie świetlny napis „Rzeszów” wzbogacony o akcenty świąteczne – choinki i jelonki" – czytamy w komunikacie.

Fortepian zewnętrzny wrócił na rzeszowski Rynek

Montaż świątecznego oświetlenia potrwa do końca miesiąca

Montaż świątecznych ozdób rozpoczął się w poniedziałek 14 listopada i będzie trwał do końca miesiąca.

- Inauguracja świątecznego oświetlenia zaplanowana jest na 1 grudnia. W tym roku oświetlenie będzie zdobić rzeszowskie ulice, place i mosty o dwa tygodnie krócej niż w latach ubiegłych, demontaż rozpocznie się już w połowie stycznia. Dzięki temu uda się zaoszczędzić ok. 400 tys. zł. - informuje Urząd Miasta.

Świąteczne Miasteczko na Rynku w Rzeszowie

W 2022 roku na Ryku w Rzeszowie również pojawi się Świąteczne Miasteczko. Wśród atrakcji znajdziemy domek Mikołaja, będzie też bożonarodzeniowy jarmark z rękodziełem i jedzeniem. Co więcej? Dla mieszkańców przygotowane zostaną też: snowtubing, koło młyńskie oraz mnóstwo warsztatów dla najmłodszych, koncertów, wieczorów z DJ-em. Inauguracja Świątecznego Miasteczka zaplanowana jest na 3 grudnia. Tego dnia w Miasteczku pojawi się Św. Mikołaj.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE