Czerwony pojemnik w roli głównej. Ruszył ekologiczny konkurs dla uczniów rzeszowskich szkół!

i

Autor: Unsplash.com/ Shyam raj vishwakarma

Ruszył ekologiczny konkurs dla uczniów rzeszowskich szkół! Na zwycięzców czekają cenne nagrody

2022-01-17 15:07

Najmłodsi będą mieli do wykonania zadanie plastyczne, starsi filmowe, a najstarsi do zaprojektowania będą mieli jedną ze ścian czerwonego pojemnika. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, na szkołę zaś, która przyśle najwięcej prac- specjalna lodówka z recyklingu, która zamieni się w bookcrossingową bibliotekę.

Ekologiczny konkurs rozpoczął się w piątek, 14 stycznia i potrwa do 7 lutego. Adresowany jest do uczniów rzeszowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy do wykonania będą mieć różne zadania, w zależności od wieku. - Naszym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych poprzez promowanie i praktyczną naukę selektywnego zbierania odpadów oraz powtórnego wykorzystania surowca wtórnego. Konkurs jest jedną z form działań edukacyjnych skierowanym do dzieci i młodzieży. Zależy nam, aby nasi młodzi mieszkańcy poprzez kreatywną zabawę, uświadomili sobie jak ważne jest dbanie o środowisko oraz zrozumieli konieczność segregacji odpadów - mówi Jolanta Kaźmierczak, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Nie wiesz co i jak z Polskim Ładem? Urzędnicy skarbówki i ZUSu spróbują Ci to wyjaśnić

Jakie zadania przygotowano?

- Najmłodsi rzeszowianie zmierzą się z wyzwaniem plastycznym i narysują czerwony pojemnik oraz sprzęty, które mogą do niego trafiać. Nieco starsi, uczniowie szkół podstawowych (4-8) nagrają filmik, zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych zaprojektują jedną ze ścian czerwonego pojemnika - wyjaśnia Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Konkurs ma potrójną wartość: po pierwsze, promujemy selektywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Po drugie, pokazujemy jak łatwo jest dziś dbać o środowisko. Po trzecie, promujemy zdrowy styl życia oraz zajęcia ruchowe - dodaje Kędzierska.

Do wygrania są bony upominkowe do sieci sklepów sportowych, na szkołę zaś, która przyśle najwięcej prac - specjalna lodówka z recyklingu, która zamieni się w bookcrossingową bibliotekę z edukacyjnymi książkami o tematyce ekologicznej.

Czy warto kupować fotelik na lata?

Quiz: Kto jest na zdjęciu?

Pytanie 1 z 6
Kto jest na zdjęciu?
Hotplota.pl