stetoskop

i

Autor: źródło: Pixabay

Rusza Tydzień Zdrowia w podkarpackim NFZ. W programie bezpłatne badania i konsultacje

2023-03-06 10:45

Podkarpacki oddział NFZ zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne i konsultacje medyczne. Tym razem może korzystać z nich każdy, niezależnie od wieku czy płci.

Program NFZ-u ruszył w poniedziałek 6 marca. Otworzyły go warsztaty pod hasłem "Jedz zdrowo! Żyj zdrowo!". Kolejna propozycja przypada na środę 8 marca. Na ten dzień podkarpacki NFZ zaplanował cykl spotkań pod hasłem "Warsztaty zdrowia kobiet – profilaktyka raka piersi". Dla osób, które zdecydują się przyjść między godziną 10 a 12, organizatorzy przygotowali wykład na temat profilaktyki i objawów raka piersi oraz warsztaty samobadania piersi na certyfikowanych trenażerach medycznych. Dodatkowo będzie można zasięgnąć informacji o profilaktyce wczesnego wykrywania nowotworu.

To jednak nie koniec propozycji, jakie przygotował NFZ na ten tydzień. Już we czwartek 9 marca wystartuje cykl "Cukrzyca – jedna choroba różne oblicza". NFZ przygotował w jego ramach spotkanie z ekspertami z Polskiego Towarzystwa Diabetyków oraz dietetyczką. Podczas bezpłatnych konsultacji - w godzinach między 10:30 a 12:30 - będą omawiane zasady zdrowego odżywiania.

Z kolei 10 marca miedzy 12 a 14 ruszają specjalne badania dla mężczyzn pod hasłem "Podaruj sobie zdrowie". W tym dniu na wszystkich panów czekają bezpłatne badania objętości i pojemności wydechowej płuc. Dodatkowo będzie można również zasięgnąć informacje o dostępnych programach realizowanych przez NFZ oraz wykonać pomiary w kiosku profilaktycznym.

Wszystkie badania i konsultacje odbędą się w budynku podkarpackiego oddziału NFZ przy Zamkowej 8 w Rzeszowie. Po więcej informacji odsyłamy was na stronę nfz-rzeszow.pl.

Gmina Trzebownisko najbardziej amerykańskim miejscem w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE