Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Rzeszowie. Gdzie i kiedy można się zgłosić po pomoc?

2021-02-22 15:58 P.R
Efekty ustawy antyprzemocowej w Łódzkiem: PRZEZ ZALEDWIE KILKA DNI nakaz opuszczenia mieszkania dostało 8 sprawców! JAK TO DZIAŁA?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pavlofox

W poniedziałek, 22 lutego, ruszył Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw. Z tej okazji rusyzł też coroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby oraz prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przez cały najbliższy tydzień asystenci sędziów, prawników i policjantów w Rzeszowie będą za darmo pomagać ofiarom przestępstw.

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, w wielu przypadkach pomoc będzie można otrzymać telefonicznie. Ale nie wszędzie. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie będzie przyjmowała osobiście od 22 do 26 lutego od godz. 9:00 do 12:00 w siedzibie Izby przy ulicy Hoffmanowej 8 oraz, dodatkowo, pod numerem telefonu. Po pomoc będzie się też można zwrócić m.in. do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, Sądu Okręgowego w Rzeszowie, Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie czy Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jan Lityński nie żyje. Poszukiwania ciała legendy "Solidarności"

Polecany artykuł: