Jesienny liść

i

Autor: Pixabay Dlaczego liście zmieniają kolor jesienią?

Quiz

Rozpoznasz drzewo po liściu? Quiz dla prawdziwych znawców

2023-11-30 14:35

Mamy dla was quiz, w którym rolę główną odgrywają drzewa, a dokładnie ich liście. Sprawdźcie, czy uda się wam dopasować odpowiedzi do zdjęć. Od razu uprzedzamy – quiz jest łatwy tylko pozornie!

Quiz o drzewach. Rozpoznasz ich gatunki po liściach?

Jesień to idealna pora do wypraw do lasu. Nie tylko po to, by zbierać grzyby, ale przede wszystkim by podziwiać piękne okoliczności przyrody. Jednym z ich elementów są liście drzew. Jesienią nabierają wyjątkowych barw i odcieni.

Zanim wybierzecie się w najbliższym czasie do lasu, rozwiążcie nasz quiz, żeby sprawdzić, jak dobrze rozpoznajecie rodzime gatunki drzew! Pozornie może być on prosty, jednak jesteśmy pewni, że znajdziecie w nim też pytania bardziej podchwytliwe.

Dąb, jarzębina, brzoza – to gatunki drzew, które mijacie na co dzień w drodze do pracy albo szkoły. Ich liście rozpoznacie od razu. A co z wiązem, grabem, bukiem czy olszą? Te czasem lubią się pomylić… A to nie przecież nie wszystkie gatunki drzew, których liście znajdziecie w naszym quizie!

Sprawdźcie, jak wam pójdzie! Dajcie znać w komentarzach, ile odpowiedzi mieliście poprawnych, a w których pytaniach odpowiedzieliście niepoprawnie.

Nasz quiz o gatunkach drzew znajdziecie poniżej!

Quiz o drzewach. Rozpoznasz ich gatunki po liściach?

Pytanie 1 z 10
Liście na zdjęciu należą do...
quiz o drzewach

Ulewne deszcze na Podkarpaciu. Połamane drzewa na ulicach Dębicy

Wysyp grzybów w woj. lubelskim trwa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE