Rozpoczęła się budowa Wisłokostrady w Rzeszowie. Połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka

i

Autor: TW.

Wydarzenia

Rozpoczęła się budowa Wisłokostrady w Rzeszowie. Powstaną nowe mosty, rondo i estakada

2023-09-25 14:44

W Rzeszowie rusza warta ponad 169 mln zł budowa Wisłokostrady, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka i ułatwi dojazd z południowej części miasta do drogi ekspresowej S19. Nowa trasa ma być gotowa za około trzy lata.

Rozpoczęła się budowa Wisłokostrady w Rzeszowie

Budowę nowej drogi otworzył w poniedziałek prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. - Od 20 lat w Rzeszowie trwała dyskusja, jak uzupełnić brakujący element śródmiejskiego układu komunikacyjnego i jak powinna przebiegać trasa Wisłokostrady. Po wielu latach udało się nam domknąć wszystkie brakujące elementy. Rusza budowa brakującego fragmentu śródmiejskiego układu drogowego, który pozwoli złapać oddech okolicy i rozładuje korki – powiedział Fijołek na placu budowy.

Wisłokostrada to trzy lata budowy za 169 mln zł

Do przetargu zgłosiło się 13 firm. Za kontrakt o wartości nieco ponad 169 mln zł odpowiada konsorcjum Antex II (lider) i Wysowa Mosty (partner). "Mamy 300 maszyn budowlanych, co pozwoli nam szybko i sprawnie zrealizować tę inwestycję" – zapewnił wiceprezes zarządu firmy Antex II Kamil Hudaszek. "Damy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że od teraz Wysowa będzie znana nie tylko z wody mineralnej, ale i z budowy dróg i mostów" – dodał prezes spółki Wysowa Mosty Tomasz Dziurny.

ZOBACZ: Pierwsza w Rzeszowie kocia kawiarnia już działa! Poznajcie kociaki z Kotłowni 

Wisłokostrada połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka

Wisłokostrada połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka i ułatwi dojazd z południowej części Rzeszowa do drogi ekspresowej S19. Odciąży także z ruchu samochodowego m.in. rondo Pobitno i ścisłe centrum miasta - al. Piłsudskiego.

Nowa droga będzie mieć ponad 2 km długości. Powstanie też estakada nad linią kolejową Kraków-Medyka, nowy most Załęski, most przez Młynówkę oraz rondo w rejonie ul. Ciepłowniczej, a także ponad 3 km chodników i ścieżek rowerowych, sześć zatok autobusowych, 13 przejść dla pieszych i oświetlenie drogi.

Inwestycja zostanie sfinansowana z trzech źródeł: budżetu miasta, dotacji z "Polskiego Ładu" (65 mln zł) i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (kolejne 30 mln zł). Wykonawca ma 32 miesiące na zakończenie budowy.

Rząd da Warszawie 5 mln zł? Rzecznik ratusza odpowiada na propozycję polityków PiS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE