Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Krakowska Południe jeszcze w tym roku. Sporo się zmieni!

2022-07-07 15:29
Ścianka wspinaczkowa i zestaw do street workoutu. M.in. takie atrakcje staną na placu zabaw na osiedlu Krakowska Południe
Autor: Facebook.com/ Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Rzeszowska firma zajmie się rozbudową ścieżek spacerowych, montażem dodatkowego oświetlenia oraz budową dwóch placów zabaw na placu zabaw na osiedlu Krakowska Południe. Z tym ma uporać ma się do końca roku. Wśród atrakcji dla dzieci mają pojawić się między innymi ścianka wspinaczkowa, czy zestaw do street workoutu.

Lifting terenów rekreacyjnych rozciągający się między ulicami Lewakowskiego a Zbyszewskiego będzie kosztował miasto nieco więcej niż zakładali urzędnicy. Do ogłoszonego przetargu, w którym poszukiwany był wykonawca ostatniego etapu prac na osiedlu Krakowska Południe, zgłosiły się trzy firmy, jednak wszystkie oferty przekraczały planowane na ten cel środki, czyli prawie 500 tysięcy złotych.

- Decyzją prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka kwota pieniędzy na inwestycję na os. Krakowska Południe została zwiększona o nieco ponad 90 tys. zł, co pozwoliło wybrać wykonawcę. To firma z Rzeszowa - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Poradnik Zdrowie: Leczenie migreny

Ścianka wspinaczkowa, place zabaw, ścieżki!

Ta zająć ma się m.in. rozbudową ścieżek spacerowych, montażem dodatkowego oświetlenia oraz budową dwóch placów zabaw. Pierwszy, dla starszych dzieci, zyskać ma nowe, sporych rozmiarów zestawy zabawie, drugi zaś wyposażony zostanie m.in. w ściankę wspinaczkową o nieregularnym kształcie.

Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie tam także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy- dodaje Gernand.

Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE