Rosomaki, dziki i czołgi na podkarpackich drogach. Kierowcy uważajcie!

2021-10-28 15:04
Rosomaki, dziki i... czołgi na podkarpackich drogach. Kierowcy uważajcie!
Autor: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Do niedzieli możliwe są utrudnienia ciężkiego kalibru i to nie są słowa na wyrost. Na podkarpackich drogach pojawią się czołgi, rosomaki i inne ciężkie wojskowe pojazdy, które będą wyjeżdżały kolumnami z poligonu w Nowej Dębie. Widząc taki wojskowy sznur pojazdów lepiej zwolnijcie i nie wjeżdżajcie między kolumny pojazdów.

Im lepiej nie wjeżdżać w drogę. Na podkarpackich drogach możecie trafić na rosomaki, dziki, czy tury. I nie chodzi tu o dzikie zwierzęta, a o ciężkie samochody wojskowe, które ostatnio brały udział w szkoleniach na poligonie w Nowej Dębie. Teraz wracają do swoich garnizonów. Na wojskowe kolumny możecie się natchnąć aż do niedzieli. W większości przypadków dotyczy to drogi z poligonu w Nowej Dębie w kierunku Rzeszowa czyli krajowej S9, ale niektóre wozy mogą jechać w stronę województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

CZYTAJ TAKŻE: ŚWILCZA: 35 ha pod budowę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego!

Jak wyglądały ćwiczenia?

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie w ostatnich dniach ćwiczyły pododdziały 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. "Szarotki" szkoliły się w dzień i w nocy, a huk odgłosów wybuchów i wystrzałów niesie się na odległość ponad 20 kilometrów. Razem z podhalańczykami szkolili się żołnierze 3 kompanii czołgów i taktyczno-specjalne kompanii logistycznej. W trakcie ćwiczenia czołgiści doskonalili się wraz z pododdziałami 21Brygady Strzelców Podhalańskich, między innymi pododdziałem wojsk obrony przeciwlotniczej oraz pododdziałem inżynieryjnym. Z kolei żołnierze z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej ćwiczyli przeprawę przez przeszkodę wodną na rzece San na wysokości Radomyśla nad Sanem.

Aquapark-widmo. Park wodny w Wysowej Zdrój świeci pustkami od ponad dwóch lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE