Rosjanie grożą wysadzeniem Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Żołnierze gotowi na „najsurowszy rozkaz”

2022-08-09 13:36
Rosjanie grożą wysadzeniem Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Żołnierze gotowi na „najsurowszy rozkaz”
Autor: EPA/RUSSIAN EMERGENCIES MINISTRY HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

Enerhoatom twierdzi, że rosyjskie wojsko zadeklarowało gotowość do wysadzenia zaminowanej Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Generał, który dowodzi Rosjanami stacjonującymi w budynku miał przekazać żołnierzom, że mają być gotowi na „najsurowszy rozkaz”.

Rosyjski generał, Walerii Wasiliew powiedział o Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, że ta będzie „albo rosyjską ziemią, albo pustynią”. Ukraiński Enerhoatom przytacza słowa generała, który miał przekazał swoim żołnierzom, aby byli gotowi na „najsurowszy rozkaz”. - Podłożyliśmy miny we wszystkich ważnych obiektach elektrowni atomowej. Nie ukrywamy tego przed wrogiem. Ostrzegaliśmy ich. Wróg wie, że elektrownia będzie albo rosyjska, albo niczyja. Jesteśmy gotowi na konsekwencje tego kroku. A wy, wojownicy - ​​wyzwoliciele, powinniście zrozumieć, że nie ma innej opcji. W przypadku otrzymania najsurowszego rozkazu, musimy go wypełnić z honorem – opisuje Enerhoatom.

W Kiełpinie znaleziono ciała małżeństwa. 15-letni syn zatrzymany przez policje!

Rosjanie grożą wysadzeniem Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Jak donoszą ukraińskie służby, zacytowana przez Enerhoatom wypowiedź generała znalazła się w rosyjskich mediach. Po chwili została usunięta. Na Telegramie, Enerhoatom udostępnił zrzut ekranu z jednego z portali.

Co ważne, ukraińskie służby już wcześniej potwierdziły informacje, że rosyjskie wojsko zaminowało bloki energetyczne elektrowni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE