Rosja zbombardowała Ukrainę w nocy. Są ofiary

i

Autor: LIBKOS/Associated Press/East News Ukraina kolejny raz mierzy się z szaleńczym ostrzałem rakietowym

Rosja zbombardowała Ukrainę w nocy. Są ofiary szaleńczego ataku

2023-02-16 8:04

Rosja zaatakowała Ukrainę w nocy ze środy na czwartek 32 rakietami manewrującymi, 14 z nich zestrzelono – powiadomiły ukraińskie Siły Powietrzne w czwartek rano. - W nocy rosyjskie wojska okupacyjne przeprowadziły zmasowany atak rakietowy na (ukraińskie) obiekty infrastruktury krytycznej. Przeciwnik odpalił 32 rakiety manewrujące z powietrza i z morza – powiadomiono w komunikacie Sił Powietrznych na Facebooku.

Obrona powietrzna zestrzeliła 14 rakiet manewrujących typów Ch-101/Ch-555 oraz Kalibr. Zlikwidowano także dwie rakiety lotnicze Ch-59. Jak podano, przeciwnik wystrzelił 12 rakiet Ch-101/Ch-555 z dwóch bombowców strategicznych Tu-95 MS operujących w regionie Morza Kaspijskiego, osiem rakiet manewrujących Kalibr z okręgu na Morzu Czarnym, 12 rakiet Ch-22 z sześciu bombowców Tu-22M3 z okolic Kurska oraz dwie rakiety lotnicze Ch-59 z myśliwców Su-35 z rejonu Melitopola.

Niestety, część rakiet Ch-22 trafiła w cele, rażąc obiekty infrastruktury krytyczne. Obecnie Ukraina nie posiada zasobów do zestrzeliwania takiego typu rakiet – zaznaczono.

Są ofiary bombardowania

W nocy w całym kraju ogłaszano alarm lotniczy. Szef gabinetu prezydenta Andrij Jermak potwierdził rano, że w wyniku ataku rakietowego trafione zostały obiekty „na północy i zachodzie kraju, a także w obwodach dniepropietrowskim i kirowohradzkim”.

Zniszczenia w wyniku ataków potwierdziły władze obwodów lwowskiego i dniepropietrowskiego. W Pawłoradzie zginęła jedna osoba, są ranni.

"Nikomu nie życzymy tego, co widzieliśmy". Ratownicy górniczy wracają z Turcji do Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE