Ropczyce: Katastrofa budowlana i pożar wysypiska. Na miejscu 30 zastępów straży

i

Autor: Tomasz Radzik Ropczyce: Katastrofa budowlana i pożar wysypiska. Na miejscu 30 zastępów straży

Ropczyce: Katastrofa budowlana i pożar wysypiska. Na miejscu 30 zastępów straży

2021-09-14 13:21

Pożar lasu, katastrofa budowlana, płonące wysypisko śmieci i ponad 30 zastępów PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej. A wszystko jednego dnia w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Spokojnie, to tylko ćwiczenia przeprowadzone przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

Celem ćwiczeń „Powiat 2021” było doskonalenie współpracy sił ratowniczych PSP i OSP z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, sprawdzenie oraz poprawienie umiejętności dowodzenia przez kadrę dowódczą PSP oraz dowódców OSP. Zaangażowanych w ćwiczenia było ponad 160 strażaków. Strażacy szkolili swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji osób z zagrożonych terenów i obiektów, gaszenia pożarów wielkopowierzchniowych i prowadzenia działań ratowniczych z użyciem sprzętu pływającego.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacie: Rumuńscy grzybiarze wyszli z lasu z mandatami. Posypały się grzywny!

Katastrofa budowlana i pożar wysypiska

Scenariusz ćwiczeń, pod kryptonimem „Powiat 2021” był wielowątkowy, niczym najlepszy film akcji. Najpierw strażacy musieli interweniować podczas pożaru lasu, w którym swój obóz rozbili harcerze. Później przy pomocy sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego musieli ewakuować osoby przebywające w zagrożonym zawaleniem budynku. Następnie musieli ugasić ogromny pożar na wielkopowierzchniowym wysypisku, a na sam koniec, przy pomocy sprzętu pływającego uratować poszkodowanych, w tym osoby niepełnosprawne, nad zbiornikiem wodnym. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego .

Porterty pamięciowe i daktyloskopia. Nowoczesne oprogramowanie dla studentów kryminalistyki w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE