Edukacja

Ruszyła rekrutacja na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dziewięć nowych kierunków [LISTA]

2023-05-29 15:19

Uniwersytet Rzeszowski rozpocznie w poniedziałek rekrutację na nowy rok akademicki. Uczelnia w swojej ofercie ma dziewięć nowych kierunków. Tegoroczni kandydaci na studia będą mieli w czym wybierać. Uniwersytet Rzeszowski przygotował ponad 10 tys. miejsc na 67 kierunkach, z czego 9 to nowości.

Spis treści

  1. Ruszyła rekrutacja na Uniwersytecie Rzeszowskim 
  2. Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim

Ruszyła rekrutacja na Uniwersytecie Rzeszowskim 

Karolina Niemiec, kierownik Działu Rekrutacji i Karier Studenckich UR powiedziała, że nowe kierunki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. - Mamy też na uwadze rozwój polskiej gospodarki. Staramy się nie tylko wyposażać młodych ludzi w wiedzę, ale także kształcić na kierunkach, które zapewnią im rozwój zawodowy i zdobycie umiejętności cenionych przez pracodawców – dodała.

Rekrutacja rozpoczęła się w poniedziałek, 29 maja o godzinie 8.00. Wyniki zostaną ogłoszone najwcześniej 24 lipca. Jeżeli będzie zgoda ministerstwa na kształcenie psychologów, nabór powinien rozpocząć się w lipcu.

Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim

W ubiegłym roku, na najbardziej oblegany kierunek – lekarski - przypadało 18,7 kandydatów na jedno miejsce. Na filologię angielską - 7,6; pielęgniarstwo - 6, dietetykę - 5,6; informatykę – 5,1 kandydatów na jedno miejsce. A jakie są nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim? Sprawdź: 

Rzeszowski BAZZAR w Fosie przyciągnął tłumy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE