Remont al. Wyzwolenia i al. Okulickiego w Rzeszowie trwa. Koniec prac na jesień

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Remont al. Wyzwolenia i al. Okulickiego w Rzeszowie trwa. Kiedy koniec prac?

2022-05-27 15:20

Aktualnie pracownicy są zajęci robieniem podbudowy, układaniem krawężników, oraz układaniem kostki brukowej. Równolegle inna grupa zajmuje się przebudową przepustu na al. Wyzwolenia, przebudową kanalizacji deszczowej i zakładaniem nowych lamp, które rozświetlą skrzyżowanie. Remont skończy się dopiero jesienią.

Według planów, remont ma dotyczyć wlotów skrzyżowania, budowę nowych pasów do skrętu, przebudowę ścieżki rowerowej i chodnika. Ponadto przebudowana zostać miała także zatoka autobusowa. - Przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia i al. Okulickiego jest jedną z największych tegorocznych inwestycji w naszym mieście. Prace są prowadzone w dobrym tempie. Przypomnę, że jej koszt to ponad 8,2 mln zł. – mówi prezydent Fijołek.

Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek

Łatwiejszy dojazd z ul. Osmeckiego?

Obecnie na skrzyżowaniu trwają roboty drogowe – wykonywane są m.in. podbudowy, układane są obrzeża i krawężniki a także nawierzchnia z kostki brukowej. Prowadzone są m.in. także roboty konstrukcyjne związane z przedłużeniem przepustu na al. Wyzwolenia, przebudową kanalizacji deszczowej, montażem oświetlenia.

- Dzięki niej poprawi się komunikacja na skrzyżowaniu Wyzwolenia i Okulickiego a mieszkańcy ul. Osmeckiego, dzięki nowej sygnalizacji świetlnej, będą mogli w łatwy sposób włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. Inwestycja zakończy się jesienią tego roku – dodaje Konrad Fijołek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE