Żółta strefa w całej Polsce! Przekoroczono 4000 przypadków dziennie. Ile na Podkarpaciu?

2020-10-08 14:01
Koronawirus
Autor: fernandozhiminaicela/CC0/pixabay.com

Po raz kolejny rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak wygląda najnowszy bilans zachorowań? Ile osób w Polsce jest zakażonych koronawirusem? Ile osób w Polsce przebywa na kwarantannie? Ile przypadku wykryto w Województwie podkarpackim? Dowiesz się tego na Eska Rzeszów!

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

CAŁA POLSKA w żółtej strefie. Wracają obostrzenia na terenie całego kraju.

Na konferencji prasowej Kancelarii Premiera premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, że zasady obowiązujące w żółtej strefie zaczynają obowiązywać na terenie całego kraju.

Ograniczenia obowiązujące w żółtej strefie są nieco łagodniejsze niż w czerwonej. Po spełnieniu odpowiednich warunków możliwa jest organizacja kongresów i targów, wydarzenia sportowe mogą odbywać się z udziałem 25 proc. widowni.

Obowiązkowe są maseczki na ulicach miast. Możliwa jest też organizacja wydarzeń kulturalnych z udziałem 25 proc. publiczności, a w przypadku wydarzeń organizowanej w otwartej przestrzeni z limitem 75 osób. W przypadku gastronomii należy przestrzegać limitu 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W przeciwieństwie do powiatów znajdujących się w strefie czerwonej - można organizować wesołe miasteczka czy otwierać parki rozrywki, ale obowiązuje zasada 1 osoba na 10 metrów kwadratowych.

Otwarte pozostają siłownie czy kina, ale także należy pamiętać o odpowiedniej liczbie osób. Można organizować wesela oraz inne spotkania, ale wyłącznie do 75 osób. Bez zmian pozostają zasady dotyczące m.in. transportu lotniczego, salonów kosmetycznych, fryzjerskich i tatuażu, kluby nocne i dyskoteki, handel.

W Województwie podkarpackim potwierdzono 256 przypadków zakażenia koronawirusem.

Według najnowszych danych w całej Polsce potwierdzono:

  • 111 599 przypadki koronawirusa,
  • 2 867 zmarło,
  • 171 251 osób zostało objęte kwarantanną,
  • 22 747 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym,
  • 76 490 osób wyzdrowiało.

Jakie są objawy COVID-19?

COVID-19 może przebiegać bezobjawowo, ale mogą pojawić się także sygnały, które powinny nas zaniepokoić. Jeśli zauważymy u siebie wymienione poniżej objawy, należy skontaktować się ze specjalistą:

  • ból gardła,
  • kaszel,
  • gorączka,
  • trudności z oddychaniem.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE