REGION: Środa pod znakiem burz. IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem

2022-05-25 13:59
REGION: Środa pod znakiem burz. IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
Autor: Unsplash.com/ Raychel Sanner

Pierwsze burze z gradem, według prognoz synoptyków, na Podkarpacie pojawiać mogą się już od godziny 14. Uważać powinni na siebie zwłaszcza mieszkańcy południowej części województwa- to właśnie z myślą o nich wydany został alert I-go stopnia przed nawałnicami.

Pogoda dziś nie będzie sprzyjać ani pieszym ani kierowcom. Spece z krakowskiego IMGW wydali alert I-go stopnia, w którym przed burzami z gradem ostrzegają mieszkańców głównie południowych powiatów. Nawałnice, w czasie których spaść może do 25 mm deszczu przetaczać mogą się się od godziny 14 aż do wieczora od Jasła, przez Sanok i Bieszczad aż po Przemyśl. Nie zapomnijcie więc zabrać dzisiaj ze sobą parasola albo przeciwdeszczowej kurtki. Lokalnie niewykluczony także grad.

Burzom towarzyszył będzie też silny wiatr, który w porywach rozpędzić może się do 70 km/h. Ten może przewracać albo strącać z parapetów i tarasów pozostawione tam przedmioty. Warto będzie więc przed wyjściem z domu zabrać je do środka, by nie narobiły szkody.

O tym, by nie parkować pod drzewami powinni pamiętać też dzisiaj kierowcy. Złamana gałąź lub konar mogą spaść na samochód i go uszkodzić.

Jak przypominają podkarpaccy strażacy- w czasie burz nie należy też chować się pod drzewami lub lekkimi konstrukcjami. Nawałnicę najlepiej przeczekać w domu.

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Posłuchaj o półpaścu, czy można uniknąć choroby? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Przy Balatonie zielono! Posadzono drzewa i ogrody deszczowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE