REGION: Będzie lało, będzie grzmiało. Jest czerwony, najwyższy alert dla Podkarpacia!

i

Autor: Pixabay.com

REGION: Będzie lało, będzie grzmiało. Jest czerwony, najwyższy alert dla Podkarpacia!

2021-08-05 10:34

Jest czerwony, najwyższy alert. Dlatego synoptycy ostrzegają dziś mieszkańców regionu przed silnym deszczem i burzami. Nawałnice mają się pojawić popołudniu i zostaną z nami aż do jutrzejszego poranka. Miejscami spaść może nawet do 100 mm deszczu, lokalnie spodziewany także grad. Możliwe również lokalne podtopienia! Uważajcie na siebie!

Czwartek, 5 sierpnia, na Podkarpaciu nie będzie należał ani do ciepłych ani do ładnych. To za sprawą prognozowanych dzisiaj silnych opadów deszczu i burz. Krakowski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla wszystkich podkarpackich powiatów ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Brzozy jednak do wycięcia! Z Parku Papieskiego zniknie 9 drzew!

Silne opady deszczu

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad - czytamy w treści ostrzeżenia. To obowiązuje od godziny 15 w czwartek do godziny 10 w piątek.

Region: Możliwe podtopienia!

Prognozowane intensywne opady deszczu, także burzowe, będą powodować wzrosty poziomu wody w rzekach. Lokalnie mogą wystąpić gwałtowne podwyższenie stanu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Obszar zagrożenia to zlewnie: Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Strwiąża oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły (podkarpackie).

Pamiętajcie, jeśli burza zastanie was poza domem, nie chowajcie się pod drzewami. Nie parkujcie pod nimi także samochodów- złamana gałąź lub konar mogą uszkodzić auto. Z parapetów, balkonów i tarasów zabierzcie przedmioty, które wiatr może porwać lub poprzewracać.

Beszamel: Jabłka - Dlaczego są zdrowe, czemu warto jeść jabłka?

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE