REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych

i

Autor: ZDM REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych

REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. GDDKiA oświetli 12 przejść

2022-02-02 15:28

Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 zebr dla pieszych na na DK19, DK73 i DK94. Większy blask zyskają między innymi przejścia w Boguchwale, Niebylcu, Krajowicach, Kleciach i Świlczy. Wszystko w ramach programu, który ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych. A to nie koniec dobrych informacji.

Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych. Dzięki pieniądzom z tego projektu budowane są nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych. - Podejmowane w ramach Programu działania będą ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar – informuje rzeszowski oddział GDDKiA.

Na DK19 zostaną doświetlone trzy przejścia. Chodzi tu dokładnie o zebry w Boguchwale, Niebylcu, i Równe. Z kolei na DK73 mowa o przejściach w Kleciach i Krajowicach. Najwięcej nowych lamp powstanie wzdłuż DK94. Na tej drodze nowe oświetlenie zyskają przejścia w Przeworsku, Świlczy, Jarosławiu, Radymnie i w Korczowej.

CZYTAJ TAKŻE: Budowa basenu na ul. Matuszczaka. Otylia Jędrzejczak sprawdziła czy prace idą zgodnie z planem

To nie koniec dobrych informacji dla pieszych

Jeszcze w tym roku drogowcy chcą ogłosić przetarg na doświetlenie kolejnych240 przejść. A wszystko również w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. - Ich realizacja jest zaplanowana na lata 2022-2023 informuje GDDKiA w Rzeszowie.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE