Quiz. Tego uczyli w PRL-u. Szkoła była zupełnie inna

i

Autor: Fot. Pixabay.com

QUIZ

Quiz. Tego uczyli w PRL-u. Szkoła była zupełnie inna

2023-11-30 14:28

Szkoła za czasów PRL diametralnie różniła się od tych, które obserwujemy aktualnie. Niegdyś uczniowie. Dziś w murach szkoły nie ma miejsca na karanie uczniów linijką, ciągnięcie za uszy i odsyłanie do oślej ławki. Jednak nie tylko podejście do uczniów się zmieniło! Pamiętacie o czymś takim jak SKO, dni mlecze czy chociażby o różnych klubach, które miały specyficzne zadania?

Quiz. „Legendarne” czasy szkoły w PRL

O szkole za czasów PRL chodzą legendy. Młodsze osoby z pewnością wiele razy słyszeli od rodziców, dziadków czy wujostwa historie, które dziś nie mieściłyby się w głowach uczniów. „Legendarne” bicie linijką po dłoniach, ciągnięcie za uszy, czy sprawdzanie ich czystości, a także świeżości kołnierzyków to coś. Takich specyficznych opowieści z zamierzchłych lat jest o wiele więcej!

CZYTAJ TAKŻE: QUIZ. Rymowanki z czasów PRL. Znasz te kultowe teksty? Sprawdź!

Quiz o szkole w czasach PRL

Inne podejście do nauki i do uczniów trzeba zrzucić na problemy czasów PRL. W latach 1944-1989 było pełne niepewności i po prostu trudne. W szkołach uczyli nauczyciele, którzy często nie mieli ukończonych studiów. Zajęcia w dużej mierze opierały się na przekazie informacji, które były narzucone przez władze. Mimo tych szarych, lub jak kto woli czarno-białych czasów, dzieci potrafiły nadać im nieco kolorytu. Pamiętacie te czasy? Sprawdźcie się w naszym quizie. 

QUIZ. Szkoła w czasach PRL. Kiedyś było zupełnie inaczej! Pamiętasz?

Pytanie 1 z 12
Pamiętacie „Pepegi”? Czym były?

ZOBACZ: Znasz te słowa? Jesteś stary. Tak mówiono w PRL

Poseł KO zaskoczył! W referendum odpowie 4 razy NIE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE