sports commentator

i

Autor: Unsplash.com

Quiz

QUIZ. Te teksty przeszły do historii sportu. Wiesz, kto to powiedział?

2023-11-24 15:51

Praca komentatora sportowego wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Niektóre przejęzyczenia potrafią przejść do historii. W większości przypadków do historii przechodzą jednak fantastyczne wypowiedzi, które pozostają w głowie odbiorców na długo. Czy potraficie dopasować komentarz do jego autora? Zachęcamy do sprawdzenia swojej sportowej wiedzy w naszym quizie.

QUIZ. Czy znasz te słynne komentarze?

Komentator sportowy podczas każdej transmisji ma przed sobą bardzo ważne zadanie. Musi sprawić, żeby widzowie, którzy oglądają dane wydarzenie, zapamiętali je na długo. Niejednokrotnie sukcesy polskich sportowców przechodzą do historii razem z dziennikarzem, który dane wydarzenie relacjonował. Kto z nas nie pamięta wzruszających komentarzy Włodzimierza Szaranowicza czy Dariusza Szpakowskiego? Niektóre relacje pozostaną z nami już na zawsze. Do niektórych wracamy bardzo chętnie właśnie ze względu na komentarz, którym są okraszone.

Quiz o komentatorach sportowych. Znasz te teksty?

Trudno byłoby policzyć wszystkie wypowiedzi komentatorów sportowych, które przeszły do historii. Sport wzbudza ogromne emocje, a komentatorzy są specjalistami od emocji. Trudno wyobrazić sobie mecz piłkarski czy konkurs skoków narciarskich oglądany bez komentarza. Jak wygląda wasza wiedza w zakresie sportu i komentarzy sportowych? Chcecie się sprawdzić? To znakomita okazja. Przygotowaliśmy dla was quiz o słynnych tekstach komentatorów sportowych. Zapraszamy do rozwiązania.

Znasz te teksty komentatorów sportowych? One przeszły do historii

Pytanie 1 z 15
„On jest szalony, ale wnosi do sportu to, co jest fantastyczne, niepowtarzalne!” - krzyczał Włodzimierz Szaranowicz podczas konkursu w Vancouver w 2009 roku. Kogo dotyczyły te słowa?

ZOBACZ: ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH DO WODY W RZESZOWIE

Damian Wrzesiński przed galą MB Boxing Night 17 w Legnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE