QUIZ. Te przedmioty z PRL zna każdy! Pamiętasz ich nazwy?

i

Autor: Fot. Pixabay.com

QUIZ

QUIZ. Te przedmioty z PRL zna każdy! Pamiętasz ich nazwy?

2023-12-02 12:01

Przedmioty z czasów PRL. QUIZ. Czasy PRL nieodwracalnie minęły, jednak wiele osób wciąż wspomina je z nostalgią. O tym okresie mogą przypominać, różne przedmioty, które można jeszcze znaleźć na strychu czy w garażu. Pamiętacie, jak się nazywały? Sprawdźcie się w naszym quizie z przedmiotów z czasów PRL!

QUIZ. Te przedmioty z PRL zna prawie każdy! Pamiętasz jeszcze, jak się nazywały?

Symbole PRL-u to nie tylko kartki na żywność, wspomnienia długich kolejek i pustych sklepowych półek. Jest ich znacznie więcej! Jeździły po ulicach, były zabawkami, służyły do odpoczynku, a nawet przygotowywania posiłków – to rzeczy, które znalazły się w tym quizie. Pytamy o perełki PRL-u, które były niemal w każdym polskim domu. Mówiono na nie różnie, ale właściwa nazwa była tylko jedna! Pamiętasz ją? Jeżeli nie, to warto przejrzeć pudła na strychu, lub w piwnicy, bo mogą się tam znajdować prawdziwe skarby. Jednak zanim to zrobisz, wybierz się w sentymentalną podróż do czasów PRL-u i odpowiedz na kilka pytań. Oto quiz o nazwach perełek z czasów PRL-u:

Pamiętasz, jak się nazywały te perełki PRL-u?

Pytanie 1 z 8
Ten fotel nazywał się?
Taki fotel nazywał się?

ZOBACZ TEŻ: Komunijne prezenty rodem z PRL. Za tym szalały dzieciaki!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE