Czarne tablice rejestracyjne

i

Autor: Paweł Kaczor Czarne tablice rejestracyjne

QUIZ

QUIZ. Poznasz dawne tablice z PRL? Dopasujesz je do miast?

2023-11-30 14:06

Czarne tablice rejestracyjne z PRL to już zdecydowana rzadkość na polskich drogach. Po 2000 roku tablice zmieniły się. Jednak osoby żyjące między innymi w czasach PRL-u z pewnością pamiętają je doskonale. Sprawdź, czy potrafisz dopasować miasta do znaków z czarnych tablic rejestracyjnych z zamierzchłych czasów.

Czarne tablice rejestracyjne z PRL-u

Od wprowadzenia nowych tablic rejestracyjnych, które aktualnie możemy podziwiać na każdym samochodzie zarejestrowanym w Polsce, minęło już ponad 20 lat. Dokładnie w 2000 roku przy rejestracji pojazdu dostawało się nowe, biało-niebieskie tablice. Czarne przeszły do historii, choć czasami można się jeszcze z nimi spotkać. Potrafisz je dopasować do miast i obowiązującego wówczas starego podziału administracyjnego, gdy w Polsce było 49 województw? Od tego czasu minęło już wiele lat! 

Quiz. Czarne tablice rejestracyjne z PRL-u

Stare czarne tablice rozdawano kierowcom w latach 1977-2000. Przez 23 lata każde polskie auto miało zamontowane właśnie te kultowe „blachy”. Pamiętasz je jeszcze? Sprawdź się w naszych quizie i dopasuj oznaczenia wojewódzkie to tablic rejestracyjnych: 

Tablice rejestracyjne z czasów PRL. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Tablice ZA, ZM i ZC oznaczały auto z:

ZOBACZ: Ceny paliw na rzeszowskich stacjach po wyborach

Wielka inwestycja na drogach. Stawiają nowe latarnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE