długopis

i

Autor: Unsplash

QUIZ

QUIZ. Potrafisz zapisać te słowa poprawnie? Trudny quiz ortograficzny

2023-12-08 15:42

Ile razy zastanawiałeś się, czy słowo na pewno kończy się ą,ę a może om, oł, on, en, em? No właśnie! Ten trudny quiz rozwieje twoje wątpliwości co do pisowni najpowszechniejszych wyrazów, a także zasad pisania ą i ę. Sprawdź się w tym megatrudnym quizie!

Quiz ortograficzny. Pisownia: ą i ę

Zapewne wiele razy zastanawiałeś się, jak poprawnie zapisać słowa, które składają się z samogłoski nosowe. Codziennie używamy setki słów, które mają je w swoim zapisie. Szczególnie w wyrazach pochodzenia obcego, które zostały całkowicie spolszczone. Posługiwanie się tymi samogłoskami jest o wiele łatwiejsze w mowie, gdzie zastępuje je – om, - on, - em i – en. Jednak problemy – i to duże – mogą pojawić się przy zapisie. Czy jesteś mistrzem ortografii i rozwiążesz ten quiz bezbłędnie? Sprawdź się!

Megatrudny quiz o pisowni ą i ę

Byłeś uważny na lekcjach języka polskiego? Mamy nadzieję, bo przed tobą megatrudny quiz z pisowni tak zwanych samogłosek nosowych, czyli ą i ę. Sprawdź swoją wiedzę.

A, Ą, E czy Ę? Jak zapiszesz te słowa?

Pytanie 1 z 10
Skończyłem swoją prac_. Jad_ do domu

ZOBACZ: Dawne wsie w Bieszczadach. Niektóre całkowicie opustoszały

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE