QUIZ. Państwa-miasta. Pamiętasz te zabawę? Sprawdź się!

i

Autor: Fot. Pixabay.com

QUIZ

Państwa-miasta, ta zabawa była kiedyś kultowa! Sprawdź, jak pójdzie ci teraz!

2023-11-30 13:57

Państwa-miasta to gra, która była pierwszym wyborem, gdy dzieciom nudziło się w domu w pochmurny dzień. Idealne rozwiązanie za zabicie czasu, a co więcej – możliwość poznania nowych faktów geograficznych i nie tylko! Ta zabawa opierała się w głównej mierze na wiedzy geograficznej! Pamiętasz tę grę?

Państwa-miasta. Pamiętasz tę zabawę?

Pamiętacie te zabawę? Recytowanie w myślach alfabetu, wybór literki i jazda… Zabawa państwa-miasta była (i jest nadal) idealnym rozwiązaniem na chwilę nudy. Ta gra opierała się w głównej mierze na znajomości państw i miast z całego świata, bo przecież wybierało się te mniej znane, żeby nikt inny nie powtórzył odpowiedzi. Wówczas można było zgarnąć więcej punktów, więc zazwyczaj wygrywał ten, kto miał najbardziej oryginalne odpowiedzi. 

CZYTAJ TAKŻE: Quiz: Czy wiesz w jakim kraju leży to miasto?

QUIZ Państwa Miasta. Sprawdź swoją wiedzę! 

Miasto na literkę C, rzeka na literkę W, państwo na literkę O… Jak z waszą wiedzą geograficzną? Dajecie radę? Sprawdźcie się w naszym quizie i przypomnijcie sobie zabawę państwa-miasta!

QUIZ. Kultowa gra państwa-miasta. Pamiętasz ją jeszcze?

Pytanie 1 z 10
Miasto na literę K

ZOBACZ: Opuszczone miasta w Polsce. Kiedyś toczyło się tu życie, dzisiaj popadają w ruinę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE