Quiz: Piosenki z bajek PRL

i

Autor: Screenshoty z youtube

QUIZ PRL

QUIZ. Najpopularniejsze bajki PRL-u. Jak dobrze znasz te tytułowe piosenki?

2023-11-30 14:38

Czy pamiętasz te magiczne wieczory spędzone przed ekranem telewizora, kiedy to zapominało się o całym świecie i przenosiło się do krainy bajkowych przygód? Przygotuj się, abyśmy razem odbyli sentymentalną podróż do lat PRL i przypomnieli sobie teksty piosenek tytułowych z kultowych dobranocek, które błyskawicznie wkradały się do naszych serc.

QUIZ Bajki z czasów PRL

Bajki emitowane w telewizji były stałym punktem wieczornego rytuału. To wtedy rozpoczynała się podróż do świata, gdzie zwyczajne przedmioty nabierały życia, a bohaterowie przenosili nas w świat marzeń i fantazji. Czar telewizyjnych ekranów potrafił przenieść nas na statek kosmiczny, w magiczny las czy na tropikalną wyspę w zaledwie chwili. To właśnie w tych chwilach kształtowała się nasza wyobraźnia, a teksty piosenek wypełniały nasze serca radością i niezapomnianymi melodiami.

W dzisiejszym quizie czeka na Ciebie dwanaście pytań, których celem jest dokończenie tekstów piosenek z ulubionych bajek czasów PRL. To nie tylko sprawdzian wiedzy, ale również sentymentalna podróż po znanym, aczkolwiek już trochę zapomnianym świecie. Odpowiadając na pytania możesz sobie nucić pod nosem każdą z piosenek - to na pewno pomoże wybrać Ci prawidłową odpowiedź. Tak więc rozpocznij quiz i oddaj się wspomnieniom z lat PRL. A swoim wynikiem pochwal się w komentarzu!

Zobacz też naszą galerię pod quizem: Komunijne prezenty rodem z PRL. Za tym szalały dzieciaki!

QUIZ: Sprawdź ile piosenek z bajek z czasów PRL pamiętasz

Pytanie 1 z 12
Miś pluszowy śpiewa wam. Mówią o mnie Miś uszatek bo klapnięte uszko mam..
Muzeum "Dom PRL-u" w Toruniu
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE