RZESZÓW

i

Autor: Pixabay

QUIZ

QUIZ. Jesteś prawdziwym rzeszowianinem? Tylko lokalsi zdobędą komplet punktów!

2023-12-08 15:44

Quiz. Jesteś prawdziwym rzeszowianinem? Aby to sprawdzić, przygotowaliśmy specjalny zestaw pytań, który oceni to, czy możesz tytułować się takim mianem. Spokojnie, nie pytamy o Wielką C i o to, czy Rzeszów jest stolicą kebaba… To wiedzą wszyscy. Sprawdź się w naszym quizie!

Quiz. Jesteś prawdziwym rzeszowianinem?

Rzeszów to miasto, które ma dość nietypowe symbole. Po pierwsze to Pomnik Czynu Rewolucyjnego, inaczej nazywany „Wielką C”. Do Rzeszowa chętnie przyjeżdżają też znani youtuberzy, którym do tej pory nie znudziło się nagrywanie filmów o tym, który kebab jest najsmaczniejszy. Jednak ludzie, którzy przybywają do stolicy Podkarpacia nie wiedzą o Rzeszowie tyle, ile jego mieszkańcy.

Tak, tylko lokalsi znają swoje miasto od podszewki i wiemy, że tylko oni będą w stanie odpowiedzieć w 100 procentach poprawnie na pytania zadane w naszym quizie. Przygotowaliśmy ich w sumie 12. Od razu ostrzegamy - niektóre są naprawdę podchwytliwe. Odpowiedzą na nie tylko osoby, które bardzo dobrze znają Rzeszów.

Jesteś lokalsem? Myślisz, że stolica Podkarpacia nie ma przed tobą tajemnic? Przekonajmy się! Sprawdź, czy jesteś prawdziwym rzeszowianinem i czy możesz poszczycić się takim tytułem. 

Nie zapomnij podzielić się z nami swoim wynikiem w komentarzach! Pamiętaj - 12 poprawnych odpowiedzi zdobędzie tylko ktoś, kto naprawdę dobrze zna Rzeszów!

QUIZ. Jesteś prawdziwym rzeszowianinem? Tylko lokalsi zdobędą 12/12!

Pytanie 1 z 12
„Górka” to popularne określenie?

ZOBACZ: Nadanie imienia Okrągłej Kładce. Jurek Owsiak w Rzeszowie

Targi staroci w Rzeszowie przyciągnęły tłumy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE