Z tych miast uciekają mieszkańcy - Nowa Sarzyna, Podkarpacie

i

Autor: Qqerim/Praca własna/CC BY-SA 3.0/https://commons.wikimedia.org

QUIZ

Quiz. Dopasuj miejscowość do powiatu na Podkarpaciu

2023-12-08 15:43

Województwo podkarpackie to 21 powiatów i cztery miasta powiatowe. Każde z nich liczy od kilku od nawet kilkunastu miejscowości. Tylko prawdziwy znawca regionu będzie potrafił dopasować wsie i miasta do konkretnych podkarpackich powiatów. Potrafisz? Spróbuj swoich sił w tym trudnym quizie!

Miejscowości na Podkarpaciu

Podkarpacie składa się z 21 powiatów, które w swoim obrębie obejmują od kilku do kilkunastu gmin miejsko-wiejskich i wiejskich. To jedna z większych regionów w Polsce, w których żyje ponad dwa miliony osób. Łącznie wszystkich wsi i miast województwie podkarpackim jest około 1600! Znajomość każdej z nich jest wręcz niemożliwa! Zobacz, czy będzie potrafił dopasować miasta i miejscowości do konkretnych powiatów.

Quiz. Dopasujesz miejscowość do powiatu na Podkarpaciu?

Dopasowanie miejscowości do powiatów w województwie podkarpackim to arcytrudne, dlatego ten quiz jest wyłącznie dla znawców Podkarpacia. Zobaczcie, czy do takich należycie.

Dopasuj miejscowość do powiatu na Podkarpaciu

Pytanie 1 z 15
Zarszyn leży w powiecie?
Tłumy na letnim BAZZARZE w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE