Drogo? Sprawdź, co w PRL i latach 90. mogliśmy kupić za 150 złotych? [QUIZ]

i

Autor: Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org

QUIZ

QUIZ. Co w PRL i latach 90. mogliśmy kupić za 150 złotych?

2023-11-30 14:37

Ceny w sklepach są wysokie. W porównaniu z niektórymi pensjami, można stwierdzić, że nawet za wysokie. Obecnie mamy jednak szeroki wybór i możemy przebierać pomiędzy droższymi i tańszymi odpowiednikami niektórych produktów. W PRL było inaczej, a ceny też były wysokie. Ile mogliśmy kupić, mając przy sobie 150 złotych? Zobaczcie, czy dacie radę rozwiązać ten quiz.

Zakupy w PRL i latach 90-tych. Co mogliśmy kupić za 150 złotych?

Ten quiz to swego rodzaju powrót do przeszłości. Pamiętacie jeszcze, co można było kupić za 150 złotych w czasach PRL? Pewnie niektórzy coś sobie przypominają. Jeszcze inaczej wyglądało to w latach 90. Już w wolnej Polsce mieliśmy do czynienia z denominacją, co wywróciło politykę finansową i monetarną w Polsce. Była też galopująca inflacja. Dlatego też wartość pieniądza bardzo zmieniała się w naszym kraju na przestrzeni lat 80. i 90. Tak samo jak wartość niektórych produktów. Choć teraz ceny z zamierzchłych czasów mogą wydawać się kosmiczne, to pamiętajmy, że np. o pomarańcze na stoisku z owocami było o wiele trudniej niż aktualnie. Dziś możemy zajadać się owocami z wielu zakątków świata. Sprawdź, czy pamiętasz co mogliśmy kupić niegdyś za 150 złotych. Rozwiąż nasz quiz.

Zakupy w PRL i latach 90-tych. Co mogliśmy kupić za 150 złotych?

Pytanie 1 z 9
W 1995 po denominacji złotego 150 PLN odpowiadał ilu starym złotówkom?
Pomysły na kalendarz adwentowy dla dziecka – Królowe Matki odc. 3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE