Gatunek trującego pająka coraz bliżej Polski! Ukąszenie powoduje gnicie skóry

i

Autor: Br-recluse-guy/Praca własna/Domena publiczna/https://commons.wikimedia.org

Ciekawostki

Gatunek trującego pająka coraz bliżej Polski! Ukąszenie powoduje gnicie skóry

2023-06-15 13:49

Jadowity pająk, którego ukąszenie powoduje obumieranie skóry został zauważony u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech. Według ekspertów dalsza ekspansja tych niebezpiecznych pająków na terenach Europy to kwestia czasu. Spowodowane jest to ocieplaniem się klimatu. Czego więc spodziewać? Oto jadowity pająk, który grasuje już w Niemczech.

Spis treści

  1. Gatunek trującego pająka coraz bliżej Polski!
  2. Ukąszenie pustelnika brunatnego powoduje gnicie skóry
  3. Pustelnik brunatny stroni od ludzi

Gatunek trującego pająka coraz bliżej Polski!

Niemieckie media donoszą, że na terenie ich kraju zauważono kolejnego już niebezpiecznego pająka, którego ugryzienie może być groźne dla ludzkiego zdrowia. Po pojawieniu się tam Nosferatu, teraz zauważono obecność pustelnika brunatnego. Portal „TZ.de” przypomniał historię nastolatka, który stracił palec po ugryzieniu pustelnika, a także dziecka z USA, które niestety zmarło, bo lekarze w czasie diagnozy nie wzięli pod uwagę toksyn, jakie pająki z rodzaju Loxosceles wstrzykują w organizm swojej ofiary. Takie sytuacje to jednak skrajność, a spowodowane są brakiem reakcji na ukąszenie przez pająka. Gorsze informacje są jednak takie, że pojawienie się niebezpiecznych gatunków w Polsce, jest tylko kwestią czasu. Jak zaznacza portal – ekspansja pustelnika brunatnego spowodowana jest ocieplaniem się klimatu.

CZYTAJ TAKŻE: Najnowsza zdobycz pograniczników z Medyki? Kurtka ze skóry pytona

Ukąszenie pustelnika brunatnego powoduje gnicie skóry

Ukąszenie pustelnika brunatnego nie jest śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka, aczkolwiek może spowodować przykre dolegliwości, które rzadko (ale jednak) doprowadzają do sytuacji zagrożenia życia. Co ciekawe, człowiek nie poczuje ugryzienia pustelnika. Ból wystąpi dopiero po czasie, a w miejscu ukąszenia może dojść do martwicy tkanek skórnych.

Pustelnik brunatny stroni od ludzi

Średnich rozmiarów pustelnik (od 6 do 20 mm) nie lubi towarzystwa ludzi więc nie zauważymy go w kącie pomieszczenia, czy w rogu przy oknie. Pustelnik brunatny wybiera zaciemnione miejsca, jak szafki, czy szuflady. Możemy go znaleźć na przykład w pościeli, czy schowanego wśród złożonych ubrań. Pustelnik zaatakuje wyłącznie, gdy poczuje zagrożenie, gdy np. przygnieciemy go ciężarem swojego ciała.

ZOBACZ: Jadowite zwierzęta w Polsce. Ich ukąszenie może skończyć się tragicznie.

Srebrny lis widziany w Jasionce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE