Przyciski na światłach mają ukrytą funkcję. Wiedzieliście o niej?

i

Autor: MW

Przyciski na światłach mają ukrytą funkcję. Wiedzieliście o niej?

2023-02-07 13:18

Każdy z nas codziennie z nich korzysta, ale nie każdy zna wszystkie ich funkcje. Mowa o przyciskach na światłach, które umieszczane są przed przejściami dla pieszych. Jakie ukryte opcje możemy w nich znaleźć?

Choć w różnych miastach przybierają różną formę, ich przeznaczenie wszędzie jest takie samo. Jak się okazuje, przyciski umożliwiające nam wejście na przejście dla pieszych wyposażone z sygnalizację świetlną mają funkcję, o której z pewnością nie każdy wie. Zazwyczaj używamy tylko głównego przycisku, po wciśnięciu którego mamy możliwość przejścia na drugą stronę jezdni. Jest jednak jeden guzik, który może okazać się przydatny.

Ukrytej funkcji sygnalizacji szukajmy pod spodem

Pod spodem żółtego sygnalizatora znajduje się dodatkowy przycisk przeznaczony dla osób niewidomych. Po jego włączeniu, uruchamia się specjalna opcja, w znaczącym stopniu ułatwiająca przejście przez jezdnie. Urządzenie zaczyna wówczas wibrować, informując o tym, jakie światło jest aktualnie zapalone. To jednak nie wszystkie udogodnienia. Jeżeli przyjrzymy się urządzeniu dokładniej, możemy zwrócić uwagę na dokładnie rozrysowane całe przejście, uwzględniające pasy i wyspę, jaka często dzieli przejścia. Jest to również pomoc dla osób niewidomych, którzy przez dotyk mogą zdobyć potrzebne informacje.

Szokujące nagranie policji. Samochód osobowy zmiótł z przejścia dla pieszych 42-latkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE