Przesądy i zabobony na chrzciny dziecka. Jedne straszą, inne śmieszą. Znasz je? [QUIZ]

2020-06-17 12:02 Sylwia Indycka-Rosół
Przesądy i zabobony na chrzciny dziecka. Jedne straszą, inne śmieszą. Znasz je?
Autor: Pixabay

Przesądy i zabobony to domena wielu Polaków. Choć wiele z nich wydaje się nieprawdopodobnych, nie brakuje osób, które w nie wierzą. Czy znasz przesady związane z chrztem dziecka?

Białe ubranko, świeca, umówienie uroczystości z księdzem, wybranie rodziców chrzestnych, wreszcie sam chrzest. Według wielu polskich zabobonów to może nie wystarczyć, by dać dziecku to, co najlepsze. Choć chrzest to uroczystość kościelna związana ściśle z wiarą katolicką, to i wokół niej narosło wiele przesądów.

Jedne z dawnych wierzeń są zabawne, inne potrafią przerazić. Wciąż nie brakuje osób, którzy uparcie w nie wierzą. Dotyczy to nie tylko seniorów, ale i młodych kobiet, współczesnych mam, które wiedzą, że w czasie ciąży nie wolno nosić korali, a w czasie chrztu trzeba zabrać ze sobą długopis z notesem i to nie po to, by coś w nim zapisywać. W takim razie, w jakim celu? Jeśli znasz zabobony dotyczące chrztu, z łatwością udzielisz odpowiedzi na to i inne pytania.

Przygotowaliśmy krótki quiz. Sprawdź się!

Posłuchaj, ile możesz przytyć w ciąży, aby dodatkowe kilogramy służyły wam obojgu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jechała 118 km/h, nagrała to a film zamieściła w Internecie