Przebudowa ulicy Kwiatkowskiego. Jest już gotowa koncepcja

2021-02-19 21:00 P.R
Przebudowa ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie
Autor: Manfred Richter fot. Manfred Richter

Koszt przebudowy ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie szacowany jest na około 30 mln zł. Koncepcja inwestycji jest już gotowa.

Na początku lutego miejscy radni wnioskowali do prezydenta Rzeszowa o zapisanie w budżecie miasta pieniędzy na projekt inwestycji poszerzenia ul. Kwiatkowskiego. Poszerzenie ulicy jest konieczne by ułatwić dojazd do centrum miasta mieszkańcom osiedli Drabinianka, Budziwój i Biała. Ratusz zapewnił w lutym, że plan przebudowy ul. Kwiatkowskiego jest, urzędnicy zaś czekali na koncepcję. W piątek Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie poinformował, że koncepcja właśnie została przygotowana. Prace nad nią trwały od ubiegłorocznych wakacji. Plan przewiduje, że ulica zostanie przebudowana na ponad 3-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z przyszłą obwodnicą południową. Po przebudowie ul. Kwiatkowskiego ma mieć po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, a jezdnia szerokość 7 m. Przy skrzyżowaniach zaś powstaną pasy wyłączenia/włączenia. Ma też powstać przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych ścieżka rowerowa. Pobocza mają mieć mieć 75 cm. Opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę ma trwać ok. 1,5 roku. Przewidywany koszt budowy to ok. 30 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pomylił samochód kolegi z policyjnym!