kontrola policji

i

Autor: KPP Przeworsk Ponad 20 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na drogach Podkarpacia

Informacje

Prowadził pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem. Grozi mu do 5 lat więzienia

2023-07-21 12:01

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymali policjanci z przeworskiej komendy. Jak się okazało, mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje przestępstwa surowo zapłaci. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Prowadził po alkoholu i z sądowym zakazem. Grozi mu 5 lat więzienia

Liczne apele policjantów, a także prowadzone akcje społeczne nie przynoszą wystarczających efektów. Na drogach cały czas można spotkać kierowców prowadzących po wypiciu alkoholu, którzy narażają na niebezpieczeństwo siebie, a przede wszystkim innych użytkowników dróg. W środę przed godziną 2.00 przeworscy policjanci na ulicy Wincentego Witosa zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy. Jego tor jazdy sugerował, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły. 65-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Nie było to jednak jedyne przewinienie kierowcy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2025 roku.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności – przekazują policjanci z Przeworska.

ZOBACZ: TU W RZESZOWIE ZAWSZE BĘDZIESZ STAŁ W KORKACH. TYCH ULIC UNIKAJ!

Najbardziej poszukiwany rzeszowianin Robert Cz. zatrzymany w Hiszpanii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE