miedziane rury

i

Autor: Pixabay.com

Raport policji

Pracownicy kradli miedziane rury i dzielili się zyskiem. Wynieśli 400 kg rur!

2023-03-30 10:30

Miedziane rury regularnie zaczęły znikać z jednego z zakładów w gminie Kolbuszowa. Sprawcami okazali się być pracownicy firmy wykonujący prace modernizacyjne na terenie przedsiębiorstwa. Jak się okazało, łącznie wynieśli 400 kg rur, a zyskami z ich sprzedaży podzielili się między sobą.

O całym zdarzeniu policjanci dowiedzieli się w lutym bieżącego roku. Na kolbuszowski komisariat zgłosił się właściciel jednej z firm ze wsi Widełka, który zauważył, że z terenu jego zakładu zaczęły znikać miedziane rury. Mężczyzna przekazał, że w ostatnim czasie na miejscu kradzieży pracowało kilka ekipy, które prowadziły prace modernizacyjne.

CZYTAJ TAKŻE: Był tak pijany, że nie mógł zaparkować. Pomogła koleżanka… Też była pijana

Pracownicy wynosili rury

Policjantom z wydziału kryminalnego udało się ustalić, że związek z kradzieżą mogą mieć pracownicy jednej z firm pracujących na terenie zakładu.

- W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze potwierdzili, że w okresie od października do grudnia ubiegłego roku, czterech pracowników firmy w wieku od 39 do 44 lat regularnie kradło miedziane rurki, które następnie sprzedawali na skupie złomu - informuje KPP Kolbuszowa. 

Policjantom udało się ustalić, że mężczyźni wynieśli z firmy łącznie około 400 kg miedzianych rurek. Teraz z kradzieży będą się tłumaczyć przed sądem.

ZOBACZ: W tych branżach zarobisz najwięcej na Podkarpaciu. Stawki za luty 2023

Zabił sąsiadkę za 5 złotych na oczach jej kochanka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE