Praca wre na rzeszowskiej „Stali”. Kiedy stadion będzie gotowy? [FOTO, WIDEO]

2020-12-30 10:00

Na płytę boiska wjechał już ciężki sprzęt budowlany, który przygotowuje podłoże pod nową nawierzchnię oraz nowoczesne oświetlenie obiektu. Ten ma spełniać wymogi założone dla rozgrywek 1-ligowych (i wyższych), do których to awansowała drużyna Resovii Rzeszów.

Na „zaplecze” Ekstraklasy Resovia Rzeszów wróciła pod koniec lipca br. Dzięki temu albo „przez to” konieczna była decyzja o liftingu boiska na stadionie przy Hetmańskiej. Bez niej, Resovia musiałaby rozgrywać swoje mecze na tych stadionach w regionie, które spełniają wymogi założone przez Polski Związek Piłki Nożnej dla wyższych klasowo rozgrywek.

Na te prace, które zaplanowaliśmy i którą są w trakcie wykonania składa się budowa zupełnie nowego oświetlenia boiska i toru żużlowego, które służyć może także podczas imprez kulturalnych, przebudowa toru i płyty stadionu wraz z podgrzewaniem. Kolejny element to wymiana murawy na boisku treningowym i jego nowe nawodnienie- mówi Stanisław Sienko, z-ca prezydenta miasta Rzeszowa.

Jak dodaje Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta Rzeszowa- Opracowana została już dokumentacja projektowa na wyburzenie czerech masztów oświetleniowych. Mamy nadzieję uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli je dostaniemy, prace zaczną się w styczniu. (…)

Stadion ma być gotowy pod koniec lutego przyszłego roku. Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł.

Praca wre na rzeszowskiej "Stali"
Posłuchaj o wartościach odżywczych łososia i dowiedz się, czy rzeczywiście jest zdrowy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

QUIZ. Slang młodzieżowy 2020. Jeśli nie przekroczysz wyniku 5/10, jesteś boomerem

Pytanie 1 z 10
Na początek rozpracujmy słowo z tytułu. Kim jest "boomer"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE