Pożar w Solinie

i

Autor: OSP Uherce Mineralne Pożar w ośrodku wypoczynkowym w Bieszczadach

Informacje

Pożar w ośrodku wypoczynkowym w Solinie. Pracę strażakom utrudniały silne opady śniegu

2023-11-29 9:17

We wtorek po południu w ośrodku wypoczynkowym w Solinie w Bieszczadach doszło do wybuchu pożaru. Ogień pojawił się w sali kinowej. Z powodu silnych opadów śniegu i trudnego terenu, strażacy mieli problemy z dotarciem na miejsce zdarzenia.

Pożar w Solinie 

We wtorek o godzinie 15.00 do Państwowej Straży Pożarnej w Lesku wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielofunkcyjnym ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego Rewita w Solinie.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej i cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu leskiego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia panowało tam dosyć duże zadymienie. Był to pożar ukryty w pomieszczeniu konferencyjnym w sali kinowej – mówi nam st. kpt. Marek Wdowin, rzecznik prasowy PSP w Lesku

W pożarze nikt nie ucierpiał. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Nasze działania polegały głównie na oddymieniu pomieszczeń, zlokalizowaniu źródła pożaru i jego dogaszeniu, usunięciu nadpalonych elementów części budynku, a także sprawdzeniu, czy nie ma niebezpiecznych gazów – dodaje Marek Wdowin.

Akcja gaszenia pożaru trwała około dwóch godzin. Jak zaznacza Marek Wdowin, nie był to pożar mocno rozwinięty. Spaleniu uległa scena sali kinowej, wykończenie ścian oraz podwieszany sufit.

ZOBACZ: CHCIAŁ PRZEWIEŹĆ PRZEZ GRANICĘ 47 TYS. TABLETEK NA POTENCJĘ

Pożar przy ulicy Litewskiej w Rzeszowie