Powstanie kolejny w Rzeszowie park kieszonkowy [WIZUALIZACJE]

2023-03-02 11:51

Przy ulicy Sportowej w Rzeszowie powstanie park kieszonkowy. To już kolejna taka inwestycja, która wybrana została przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejny park kieszonkowy w Rzeszowie

Rzeszów będzie mógł pochwalić się kolejną zieloną inwestycją. Przy ulicy Sportowej powstanie park kieszonkowy. Nowa strefa wypoczynku i rekreacji mieścić się będzie na niezagospodarowanym terenie w okolicy bloku 2B. Projekt przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przewiduje m.in. utworzenie rabat z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak na przykład jeżówka purpurowa czy rozplenica japońska. W planach jest także posadzenie róż w wielu odmianach kolorystycznych. Dodatkowo teren zasilą drzewa, takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny.

Budowa potrwa około pięciu miesięcy

Projekt zakłada również stworzenie pieszych ścieżek z płyt i kostki brukowej, które będą połączone z aktualnym układem komunikacyjnym osiedla. Mieszkańcy mogą liczyć także na elementy małej architektury. Mowa o ławkach, leżakach czy też betonowych kulach ogrodowych.

Kieszonkowy park na osiedlu Króla Augusta będzie miał powierzchnie około 10 arów. Trwa już przetarg na wyłonienie firmy odpowiedzialnej za wykonanie zadania. Jego rozstrzygnięcie planowane jest jeszcze na marzec. Budowa parku ma potrwać około pięciu miesięcy. Ogród przy ul. Sportowej będzie kolejnym tego typu przedsięwzięciem wykonanym w Rzeszowie w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej parki kieszonkowe powstały m.in. na os. Kotuli (rejon ulic Sanockiej i Ustrzyckiej), na os. Pobitno (ul. Kurpiowska), przy al. Sikorskiego – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.

Anna Kiełbasińska relaksuje się przed mistrzostwami w Stambule. Turecka kawa i baklawa pomogą w zdobyciu medalu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE