Ponad 3200 nowych zakażeń w Polsce. 4 zgony na Podkarpaciu

2021-10-16 13:11
 Koronawirus na Podkarpaciu
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus na Podkarpaciu

Ponad 3200 nowych zakażeń koronawriusem i prawie 110 nowych zakażeń w województwie podkarpackim. Mamy już najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące epidemii Covid-19 w naszym kraju. Minionej doby najwięcej zachorowań odnotowano w województwie lubelskim - 773 i mazowieckim - 568. W wyniku zarażenia wirusem SARS-COV-2 w kraju zmarły 44 osoby.

Na Podkarpaciu najwięcej chorych przybyło w powiatach krośnieńskim i niżańskim, w obu po 12. W powiecie stalowowolskim i w samym Przemyślu odnotowano po 11 zakażeń. W Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, zeszłej doby przybyło po 9 osób, które zaraziły się wirusem. 7 zachorowań odnotowano w powiecie brzozowskim.

Po drugiej skali zachorowań powiat jasielski, bieszczadzki i przeworski. Tam zeszłej doby przybyło po jednym nowym zakażonym. Żadnych zachorowań nie odnotowano w Tarnobrzegu, oraz powiecie leski, tarnobrzeskim, kolbuszowskim, strzyżowskim i lubaczowskim. W wyniku współistnienia koronawirusa z innymi chorobami zmarły 4osoby - to mieszkańcy powiatu jarosławskiego, mieleckiego i sanockiego.

Aktualnie z objawami wirusa SARS-CoV 2 w podkarpackich szpitalach walczy 244 pacjentów, a 27 z nich oddycha przy pomocy respiratora. Kwarantanną objętych jest blisko 4,8 tysiąca mieszkańców województwa podkarpackiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE