Pomoc płynie do powodzian! Caritas diecezji rzeszowskiej pomógł już 291 rodzinom

i

Autor: Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Pomoc płynie do powodzian! Caritas diecezji rzeszowskiej pomógł już 291 rodzinom

2020-07-22 12:08

Caritas diecezji rzeszowskiej pomógł już 291 rodzinom, które w powodzi straciły dorobek swojego życia. Caritas przekazał im prawie 900 tys. złotych. Pieniądze udało się zebrać dzięki zbiórkom do puszek, darowiznom darczyńców, a także dzięki wsparciu Archidiecezji Katowickiej i Caritas Polska.

Przez ulewne deszcze i powodzie, do których doszło pod koniec czerwca, setki rodzin z terenu Diecezji Rzeszowskiej straciło dorobek swojego życia. Obszary najbardziej dotknięte powodzią to: miasto Jasło, gmina Jasło (szczególnie Trzcinica), gmina Skołyszyn, gmina Kołaczyce, gmina Chmielnik, gmina Wojaszówka (miejscowość Przybówka).

Pomocną dłoń do najbardziej poszkodowanych wyciągnął Caritas Diecezji Rzeszowskiej. We wszystkich parafiach diecezji rzeszowskiej przeprowadzono zbiórkę pieniędzy do puszek. Pieniądze udało się zebrać także dzięki darowiznom darczyńców, a także dzięki wsparciu Archidiecezji Katowickiej i Caritas Polska. 

- Zebrane środki zostały przekazane poszkodowanym rodzinom (291 rodzin). Pierwsza transza pomocy wyniosła łącznie 896 000 zł. Z uwagi na fakt, iż w dalszym ciągu wpływają wpłaty na ten cel, Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekaże drugą transzę pomocy. Trafi ona zarówno do rodzin najbardziej poszkodowanych, które już otrzymały wsparcie, jak również do rodzin, których szkody zostały oszacowane jako nieco mniejsze, ale znajdują się w trudnej sytuacji - czytamy na stronie Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Rzeszów zalany. Woda wdarła się do mieszkań
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE