Rankingi

Polskie pierogi nie są najlepsze na świecie. Najnowszy ranking mówi wszystko!

2023-03-23 11:44

Co więcej, nie znalazły się nawet na kulinarnym podium. Eksperci Taste Atlas nie pozostawili wątpliwości. Choć polski przysmak znalazł się w zestawieniu wysoko, nie zdobył wystarczającego uznania, by wkroczyć w chwale na podium. Które pierogi okazały się najlepsze na świecie? Oto zestawienie!

Kulinarni specjaliści z portalu TasteAtlas.com po raz kolejny postanowili przyjrzeć się bliżej kuchniom świata. Tym razem sięgnęli po jedno z bardziej popularnych. Na tapet wzięli pierogi! Ten niewątpliwy przysmak podawany jest w wielu zakątkach świata. W każdym z nich różni farszem, rodzajem ciasta i sposobem podania. Jednak to, co co łączy je w każdym zakątku świata, to wspaniały smak i uwielbienie mieszkańców.

Portal TasteAtlas.com, czyli internetowa encyklopedia smaków, atlas tradycyjnych potraw, lokalnych składników i autentycznych restauracji – jak sami specjaliści się przedstawiają – w rankingu najlepszych pierogów świata uwzględnił aż 100 pozycji! Oczywiście nie zabrakło tu przedstawicieli polskiej kuchni. W zestawieniu znalazło się aż 6 propozycji rodem z różnych regionów Polski! Oczywiście najwyżej uplasowały się pierogi w swojej najbardziej tradycyjnej formie – nadziewane ziemniakami i serem, mięsem czy kapustą w kilku odsłonach!

Niestety, nie możemy powiedzieć, że zostały one odpowiednio docenione... Znalazły się tuż za podium zestawienia!

Najlepsze pierogi na świecie - na liście 6 z Polski!

Taste Altas w swoim zestawieniu uwzględniał nie tylko pierogi w ich nadziewanej formie. Na liście znalazły się także potrawy, które bazują po prostu na mącznym cieście i - czasem, choć nie zawsze - farszu. Dzięki temu ranking mógł się wydłużyć i to znacząco. Dzięki przyjęciu akurat takich kryteriów na liście znalazły się nie tylko tradycyjne polskie pierogi, ale i kilka ich kulinarnych kuzynów i kuzynek.

W rankingu najlepszych pierogów świata uwzględnione zostały także: 32. Kluski śląskie  

47. Kopytka

52. Leniwe

78. Kartacze

93. Pyzy

Oczywiście gwiazdą pozostają jednak polskie pierogi w swojej najbardziej tradycyjnej formie. Które miejsce zajęły?  

Galerię z rankingiem najlepszych pierogów na świecie znajdziesz poniżej! 

Nie tylko ruskie ze skwarkami. Pierogi jedzą ludzie na całym świecie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE