Polska – Włochy. Siatkarki walczą o Igrzyska Olimpijskie. Jaki wynik da awans?

i

Autor: PAP/Grzegorz Michałowski

Sport

Polska – Włochy. Siatkarki walczą o Igrzyska Olimpijskie. Jaki wynik da awans?

2023-09-24 12:03

Po niesamowitym meczu i wygranej z Amerykankami, polskie siatkarki są o włos od historycznego awansu na Igrzyska Olimpijskie. W niedzielę 24 września, po kilkunastu latach Polki mogą powtórzyć ten sukces. Przed nimi jednak ciężkie zadanie. O być albo nie być na IO zadecyduje mecz z Włoszkami.

Polska – USA. Znakomity mecz siatkarek

Zwycięstwo w czterech setach z tak utytułowanym i pełnym gwiazd kobiecej siatkówki drużyną, jaką jest reprezentacja USA to niesamowite osiągnięcie. Przypomnijmy, że Polki w sobotę 23 września w Atlas Arenie w Łodzi pokonały aktualne mistrzynie olimpijskie 3:1. Powtórzyły wynik z ubiegłego roku, gdy w tej samej hali podczas mistrzostw świata również wygrały z reprezentacją USA (3:0). Po niespodziewanej przegranej z Tajlandią, wygrana z Amerykankami przywróciła Polkom szanse na awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Przed naszymi siatkarkami trudne zadanie, którym jest bój o wszystko z reprezentacją Włoch.

ZOBACZ: Zakochana para! Robert Korzeniowski pochwalił sie trzecią żoną

Polska – Włochy. To będzie bój o Igrzyska Olimpijskie

W niedzielę 24 września Polki zmierzą się w meczu o wszystko z reprezentacją Włoch. Włoszki zajmują pierwsze miejsce w naszej grupie i to one są najbliżej gry na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dziś o występy na IO zawalczą także Amerykanki, które o godzinie 17.30 zagrają z Niemkami. Jeżeli wygrają to spotkanie, a są faworytkami, to utrudnią Polkom awans na wielki turniej.

Polska – Włochy. Jaki wynik daje awans?

Przed ostatnimi meczami liderkami grupy C są Włoszki, które mają 15 punktów, czyli tyle samo, co Polska i USA. Reprezentacja Włoch ma jednak najmniej straconych setów. Dużo zależy więc od meczu USA – Niemcy. Jeżeli to Amerykanki wygrają, Polkom do awansu na IO potrzebne będzie zwycięstwo nad Włoszkami, nawet w tie-breaku. Wówczas z naszej grupy awansują Polki i Amerykanki. 

W przypadku porażki Amerykanek, ich los będzie w rękach Polek i Włoszek. Obie ekipy mogą podzielić się punktami, a tak się może stać w razie rezultatu 3:2 dla jeden z drużyn. To zepchnie Amerykanki na trzecie miejsce.  Co ważne, Niemki nie mają już szans na grę na IO 2024. Jeżeli reprezentacja Niemiec wygrałaby z USA stosunkiem setów 3:0 to zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych pożegnają się z marzeniami o obronie tytuły, dając tym samym awans Polkom na IO. 

Mateusz Gamrot o przyszłości w UFC: Nie chcę tam wracać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE