Politechnika Rzeszowska

i

Autor: Google Street View

Politechnika Rzeszowska wpisana do prestiżowego The World University Rankings 2023

2022-10-19 15:06

Właśnie ukazał się The Words Uniwersity Ranging 2023. To światowe zestawienie obejmujące blisko 1800 uczelni, które zostały wyróżnione spośród 104 państw. Polacy mają powody do dumy, bo tegoroczne zestawienie objęło 32 polskie uczelnie. Wśród nich znalazła się Politechnika Rzeszowska.

Na liście międzynarodowego zestawienia znalazło się w sumie kilkadziesiąt polskich uczelni. W jednej z grup są: Politechnika Białostocka, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny z Katowic, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Wrocławska oraz oczywiście uczelnia z podkarpacia, czyli Politechnika Rzeszowska, która wraz z pozostałymi zajęła miejsce w przedziale 1501+.

W przedziale 1201-1500 znalazły się pozostałe polskie uczelnie. Wśród nich są m.in. AGH z Krakowa, Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Gdański.

Tak OSZPECILI Annę Dymną w serialu Netflixa "Wielka woda".

Jak tworzy się takie zestawienie?

Zestawienie The Words Uniwersity Rankings jest tworzone w oparciu o takie wskaźniki jak: jakość kształcenia (30%), badania naukowe (30%) oraz ich wpływ na sferę gospodarczą (30%). Pod uwagę brany jest również prestiż międzynarodowy, który dzielony jest na pracowników, studentów i badania (7,5%) oraz transfer wiedzy (2,5%).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE