Policyjny zakaz dla pijanego awanturnika. 51-latek ma zakaz zbliżania się do bliskich

2021-01-13 14:04 af
Policyjny zakaz dla pijanego awanturnika
Autor: pixabay

Policjanci z Korczyny wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do bliskich. 51-latek podejrzewany jest o stosowanie przemocy domowej.

W minionym tygodniu, dzielnicowi z policji w Korczynie zostali wezwani do jednej z rodzin, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec bliskich.

- W trakcie trwania interwencji pijany awanturnik stawał się jednak coraz bardziej agresywny, dlatego też został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na skutek zastosowanych przez funkcjonariuszy narzędzi z ustawy antyprzemocowej, mężczyzna nie ma prawa powrotu do swojego miejsca zamieszkania - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Przypominamy, od 30 listopada obowiązuje ustawa antyprzemocowa. Zgodnie z zawartymi w niej zapisami sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego.

Uprawnienia do wydawania tego typu nakazu mają policjanci oraz mundurowi z Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Po 46 latach ze Stadionu Miejskiego "Stali" w Rzeszowie znikają jupitery.