Powrót upałów w tym tygodniu! Będzie upalnie i burzowo!

i

Autor: Pixabay

Powrót FALI UPAŁÓW już w tym tygodniu! Będzie GORĄCO i burzowo!

2021-08-09 9:10

Powrót upałów zapowiadany jest już na ten tydzień. Po chłodnym i deszczowym początku sierpnia pogoda wraca do normy. Przed nami typowe wakacyjne temperatury, ale nie oznacza to, że nie będzie deszczowo. Początek tego tygodnia to przeważnie deszcz, ale nie zabraknie miejsc, w których mocniej zaświeci słońce. Upały prognozowane są w drugiej części tygodnia.

Po chłodniejszym początku sierpnia nadeszła pora na powrót wakacyjnej temperatury! Ocieplenie mogliśmy odczuć już w sobotę 7 sierpnia. Ten dzień był pierwszym od ponad tygodnia, gdzie nad Polską na dłużej zawitała słoneczna pogoda. Temperatura w przeważającej części kraju oscylowała pomiędzy 23-27 stopni. I taki trend wzrostowy ma z nami pozostać. Oczywiście upalne dni będą przeplatane intensywnymi opadami deszczu. Prawdziwy przełom pogodowy czeka nas za kilka dni, dopiero między 13-14 sierpnia. Jaka będzie pogoda w tym tygodniu? Czekają nas przelotne zachmurzenia, ale według synoptyków, możemy spodziewać się w większości słonecznych dni. Możliwe deszcze i burze zapowiadane są na wtorek i środę. Według prognoz popadać może w centralnej Polsce. Poniedziałek przywitał Polaków z temperaturą maksymalną do 26 stopni. Jak reszta tygodnia? Kiedy zrobi się wakacyjnie?

Spis treści

  1. Powrót upałów w tym tygodniu!
  2. Powrót upałów w tym tygodniu! Powrót wakacyjnej aury
  3.  Powrót upałów w tym tygodniu! Weekend upalny i burzowy

CZYTAJ TAKŻE: Pożary w Turcji: polscy strażacy wykonali kilkadziesiąt zrzutów wody. Sytuacja nadal nie jest opanowana [ZDJĘCIA, FILM]

Powrót upałów w tym tygodniu!

Początek tygodnia to powolny powrót cieplejszej temperatury. W poniedziałek w kraju prognozuje się zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże z przelotnym deszczem. Burze mogą wystąpić na północy. Jaka temperatura? Maksymalnie od 21 st., 22 st. na północy do 25 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 20 do 23 st. We wtorek i środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna nieco wyższa niż w poniedziałek: od 22 st., 23 st. na północy do 26 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 22 do 24 st.

Powrót upałów w tym tygodniu! Powrót wakacyjnej aury

W czwartek i piątek przestanie padać, a my będziemy mogli odpocząć od deszczowej aury. Te dwa dni przyniosą nam również stabilizacje wysokiej temperatury, która wyraźnie podskoczy dopiero na weekendzie. Według prognoz synoptyków w czwartek i piątek w Polsce termometry wskażą od 21 stopni w Olsztynie do 25 stopni we Wrocławiu. W piątek będzie cieplej! Na zachodzie Polski od 25 do 26 stopni. Za to na wschodzie od 22 do 24 stopni.

 Powrót upałów w tym tygodniu! Weekend upalny i burzowy

Podczas weekendu prognozowane są deszcze i burze. Te głównie mogą pojawić się w centralnej i w południowej części Polski. Z wysokiej, wręcz upalnej temperatury skorzystają mieszkańcy województw: lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie, gdzie termometry wskażą nawet 31 stopni. W pozostałej części kraju również będzie ciepło! Od 25 do 28 stopni. A jak niedziela? W ostatni dzień tygodnia termometry wskażą 22 stopnie – to na południu i północy. Pozostałe regiony będą cieszyć się z temperatury od 23 do 28 stopni.

Polscy medaliści olimpijscy wrócili do ojczyzny! Wzruszające sceny na Okęciu
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE