Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda na początku tygodnia?

i

Autor: Pixabay.com Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda na początku tygodnia?

Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda na początku tygodnia?

2021-08-02 8:23

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, tylko krańce wschodnie oraz częściowo zachód i południe kontynentu znajdują się w zasięgu słabych wyżów. Polska jest pod wpływem niżu znad Estonii. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa jeszcze chłodniejsze powietrze polarne morskie.

IMGW podaje, że nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, tylko krańce wschodnie oraz częściowo zachód i południe kontynentu znajdują się w zasięgu słabych wyżów. Polska jest pod wpływem niżu znad Estonii, co daje nam nieco chłodniejszą pogodę na początku sierpnia. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa jeszcze chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło. Początek tygodnia to zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów w poniedziałek do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Wtorek zapowiada się podobnie.

CZYTAJ TAKŻE: Łódzkie. Tragiczny wypadek. Mazda wyskoczyła w powietrze! Nie żyje 22-latek

Spis treści

  1. Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda w poniedziałek?
  2. Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda we wtorek?

Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda w poniedziałek?

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie zwłaszcza we wschodniej, centralnej i południowej części możliwe burze. Suma opadów w czasie burz do 15 mm, a na północnym wschodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 23 st., w miejscowościach podgórskich i nad morzem około 18 st., 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, zachodni. Porywy wiatru nad morzem i w czasie burz do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza na północy i krańcach południowych, przelotne opady deszczu. W strefie nadmorskiej możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 10 do 13 st., najcieplej nad morzem około 16 st.; chłodniej w miejscowościach podgórskich około 8 st., 9 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, w czasie burz okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda we wtorek?

We wtorek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze, w tym w górach, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami przelotne opady deszczu. W górach i nad morzem lokalnie burze. Suma opadów do 10 mm w górach i do 15 mm na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 20 st. na północy kraju i w rejonach podgórskich do 24 st. na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w czasie burz okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Złoty medalista olimpijski: pierwszy telefon wykonałem do mojej dziewczyny!
19 letnia dziewczyna zginęła pod kołami autobusu
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE