Pogoda na sierpniowy długi weekend na Podkarpaciu. Od upału po ulewne burze z gradem

2022-08-12 15:43
Od upału po ulewne burze z gradem. Pogoda na Podkarpaciu będzie nieprzewidywalna
Autor: Fot. Maciek Maciejewski | IMGW-PIB

W długi sierpniowy weekend pogoda na Podkarpaciu sporo namiesza. Powrócą upały, ale będą też gwałtowne burze. W najbliższych dniach wychodząc z domu, trzeba zabrać zarówno krem z filtrem, jak i parasol.

Długi sierpniowy weekend przyniesie zmienną i gwałtowną aurę. Temperatura wzrośnie, przez co będzie też duszno. To oznacza, że mogą pojawić się burze. Intensywne upady będą gwałtowne i chwilowe. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, wschodni. W czasie burz w porywach nawet do 60 km/h.

Długi sierpniowy weekend 2022. Jaka będzie pogoda?

W sobotę 13 sierpnia 2022 roku temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 22 st. C. Pogoda zepsuje się już około godz. 11.00. Wtedy prognozowane są burze. Deszczowa aura odpuści dopiero w nocy.

W niedzielę 14 sierpnia 2022 roku od rana możemy liczyć na przejaśnienia. Termometr w ciągu dnia wskaże nawet 26 st. C. Burzy, pomieszanej ze słońcem, możemy spodziewać się po godz. 14. Ich występowanie metrolodzy przewidują do wieczora. Noc będzie bez deszczu. 

Pogoda w poniedziałek 15 sierpnia 2022 będzie słoneczna i upalna. Temperatura wzrośnie nawet do 28 st. C. Burze jednak nie odpuszczą. Pojawią się w okolicach godz. 14. Po godz. 20, stracą jednak na intensywności.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE